Un aliment achiziționat în masă de români a ajuns să se scumpească de trei ori într-o singură lună. Pentru că mulți au nevoie de el însă, acest detaliu e trecut cu vederea deseori.
Prețul pentru anumite alimente s-a scumpit. Unii români poate ai observat asta la raft, în timp ce alții poate au trecut totul cu vederea. Adevărul e că în unele cazuri vorbim de prețuri aproape duble.
Exemplu este acest aliment. E sezonul lui, dar asta nu contează nici în piețe și nici în marile magazine. Varza s-a scumpit de trei ori în această toamnă.
Fermierii dau vina pe condițiile meteo, care au ruinat mare parte din recoltă. Astfel, era nevoie de prețuri ceva mai mari, astfel încât să fie amortizate pierderile.
Cât costă varza acum și cât costa înainte? Dacă în urmă cu un an varza costa 1 leu și 20 de bani pe tarabe și 60 de bani direct de la țărani, în această toamnă românii plătesc peste trei lei pe kilogram.
Ce spun vânzătorii despre această situație? Că în trecut prețurile erau mult prea mici, iar munca și cheltuielile nu erau justificate. „Era ieftină, 60 de bani. Ce face omul la 60 de bani?”, a spus un vânzător, potrivit stirileprotv.
Totuși, românii adoră varza și o folosesc fie în salate, fie pentru sarmale, un alt preparat îndrăgit. Totodată, mulți o folosesc și la murat, iar în final ajung să dea o grămadă de bani.
Spre exemplu, pentru un butoi de varză murată, gospodinele plătesc chiar și 350 de lei, în timp ce anul trecut suma totală nu depășea 120 de lei.
„Cam 60 de kilograme, dacă pui un rând de căpățână, un rând de mărunt, să preseze așa, împreună. Te-ar costa cam în jur de 300-350 de lei: varza, mărarul, foi de dafin, boabe de piper, sare”, a explicat cineva care cumpăra varză pentru murat din piață.